Detektorji dima

Izberite
Razvrsti po
  • Stran 2 / 2
70 Rezultat za "Detektorji dima"
Filter in razvrščanje
  • Stran 2 / 2
Detektorji dima

Alarmi za dim

Od leta 2013 so detektorji dima v zasebnih stanovanjih zakonsko obvezni. Detektorji morajo biti nameščeni v spalnicah in otroških sobah ter na stropih hodnikov in stopnišč v stanovanjih. Večina detektorjev dima deluje po načelu razpršene svetlobe. Dioda se uporablja za pošiljanje svetlobnega snopa skozi dimno komoro detektorja. Takoj ko se svetlobni žarek prekine, senzor pošlje signal in sproži se alarm detektorja dima. Detektorji dima in požara iz naše ponudbe vam in vaši družini zagotavljajo optimalno zaščito.

Nakup javljalnikov požara in dima - katere vrste in tipi obstajajo?

Detektorja dima DOF19 in DOF39 iz naše ponudbe zaznavata dim z optičnim senzorjem, ki sproži alarm takoj, ko se svetlobni žarek prekine. Med spanjem se sliši tudi zvočni alarmni signal z glasnostjo 85 dB. To zagotavlja zanesljivo zaščito v vseh bivalnih prostorih do 30 m2 v primeru nevarnosti dima in požara. Detektorji se napajajo z baterijami, zato delujejo neodvisno od vira napajanja. Če je napolnjenost baterije prenizka, se oglasi zvočni signal. Poleg tega so sodobni detektorji opremljeni s testno funkcijo in stikalom za utišanje zvoka. Detektorji so skladni s standardom DIN EN 14604 in so zakonsko obvezni v zasebnih gospodinjstvih po vsej Nemčiji.

Detektorji dima in požara morajo biti pravilno nameščeni

Detektor dima je vedno nameščen na stropu spalnice ali otroške sobe. Najboljši prostor je na sredini, zelo blizu stropne svetilke. Če je stanovanje enonadstropno, je treba na hodnik namestiti še en detektor. V večnadstropnih hišah je treba detektor namestiti v vsakem nadstropju. Detektorja DOF19 in DOF39 sta opremljena s potrebnimi vijaki in zatiči za enostavno montažo na strop. Namestitev je lažja s samolepilnimi magnetnimi držali iz naše ponudbe. Nosilne plošče so prilepljene na strop in hrbtno stran detektorja dima. Detektor je mogoče enostavno razstaviti za obnovo, testiranje ali zamenjavo baterije.

Nakup javljalnikov požara in dimnih javljalnikov - na kaj morate biti pozorni

Če želite kupiti detektorje dima, ki bodo povečali vašo varnost v hiši ali stanovanju, morajo modeli ustrezati standardu DIN EN 14604. Te naprave zanesljivo zaznajo požarni dim in opozorijo z zvočnim signalom približno 85 dB. Na sprednji strani detektorja dima morata biti testna funkcija in stikalo za utišanje zvoka za testiranje funkcij ali za utišanje zvoka med različnimi obnovitvenimi deli. Za hiše in stanovanja z več bivalnimi prostori in nadstropji je priporočljivo kupiti komplete, ki vsebujejo več detektorjev.

POGOSTO ZASTAVLJENA VPRAŠANJA

Zakaj je pomembno namestiti detektor dima na strop?

Vročina požara najprej povzroči dvig dima, ki lahko sproži senzor detektorja.

V katerih državah je namestitev detektorjev dima obvezna?

Ta zakonska zahteva velja v vseh 16 nemških zveznih deželah in je obvezna za najemna in lastniška stanovanja.

Kje je obvezna namestitev detektorja dima?

Detektorji dima morajo biti v hišah in stanovanjih nameščeni v spalnicah in otroških sobah ter na hodnikih in prehodih, ki veljajo za evakuacijske poti.

Kdaj se stanje izpraznitve detektorja dima označi s tonskim signalom?

Alarmni ton se bo oglašal približno 30 dni, preden se baterija detektorja dima izprazni. Slišati je nezgrešljiv ritem piskanja, ki se ponovi vsakih 30 sekund.
Prijava
Vnesite svoj e-poštni naslov tukaj.
Vnesite vsaj 6 znakov ali več
Prijava
Vnesite svoj e-poštni naslov tukaj.
Vnesite vsaj 6 znakov ali več